Transnacionalinės istorijos draugija

 
 2017 m. lapkričio 15-16 d. Transnacionalinės istorijos draugija kartu su VU Istorijos fakultetu organizuoja taremblemaptautinę konferenciją: „Istorijos dėstymas universitete: idėjos, problemos ir iššūkiai“ (programa: International conference program_corrections) Konferencijos partneris: Švedijos ambasada Lietuvoje.
 /   /   /   /   /   /
2017 m. rugsėjo 20 d. 17,30 val.  Vilniaus PLANETARIUMO patalpose (Konstitucijos pr. 12a) vyks renginys:
Nuo Magelano iki Harario – kaip pažinti pasaulį ir naviguoti jo praeityje?
Glaustos žmonijos istorijos pristatymas ir vieša diskusija

1519 m. rugsėjo 20 d. 39-erių metų amžiaus Fernandas Magelanas pradėjo savo transokeaninę ekspediciją ir po keliolikos mėnesių žuvo. Per tris metus apiplaukę visą pasaulį ekspedicijos likučiai sugrįžo vieninteliu iš penkių likusių laivų. Didieji geografiniai atradimai kaip prieš penkis šimtus metų dabar jau neįmanomi, bet globalinis ir transnacionalinis požiūris į istorija atveria naujų galimybių. Tiesa, aprėpti visą pasaulį istoriškai ir publikuoti tam skirtą knygą, kai tau vos 35-eri, ryžtasi tik atskiri drąsuoliai – originalūs minties nuotykių ieškotojai. Toks yra Izraelio istorikas Yuval Noah Harari, dirbantis Jeruzalės Hebrajų universitete. 2011 m. jis paskelbė savo knygą apie žmonijos istoriją ivrito kalba „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“. Iki dabar ši  knyga, tapusi pasauliniu bestseleriu, jau yra išversta į keliasdešimt kalbų, tarp jų – lietuvių. Transnacionalinės istorijos draugija, bendradarbiaudama su šią monografiją 2016 m. lietuviškai publikavusia leidykla „Kitos knygos“, rengia viešą diskusiją apie tai, kaip nagrinėti, suprasti ir perteikti žmonijos istoriją kūrybiškai. Ko čia galėtume pasimokyti iš Harario ir kitų makroistorijos bei artimų jai krypčių atstovų istoriografijoje? O gal su jais ir nesutikti, kai trinamos ribos tarp mokslo ir beletristikos, nesilaikant mokslo tarybų nustatytų griežtų akademiškumo reikalavimų?

Knygą pristatys ir diskutuos leidyklos „Kitos knygos“ atstovas Darius Pocevičius, Transnacionalinės istorijos draugijos pirmininkas dr. Nerijus Babinskas, istorikas dr. Arūnas Vyšniauskas ir kt.Kviečiu 2% pajamų mokesčio skirti:

Transnacionalinės istorijos draugija, i.k. 304497645
Banko sąskaitos nr. LT46 7180 3000 0670 0590

2017 m. balandžio 12 d. įvyko pirmasis draugijos valdybos posėdis, kuriame aptartos tolesnės draugijos veiklos gairės.

2017 m. balandžio 3 d. Transnacionalinės istorijos draugija buvo įregistruota Juridinių asmenų registre. Įstatai: Transnacionalines_istorijos_draugija_įstatai_taisyti.

2017 m. sausio 16 d. Vilniaus pažangių studijų instituto (VILIAS) patalpose įvyko Transnacionalinės istorijos draugijos steigiamasis susirinkimas. Pirmininku išrinktas dr. Nerijus Babinskas, o į valdybą – Simonas Dapkus, dr. Ignas Kapleris, doc. dr. Arūnas Vyšniauskas, Aistis Žekevičius:

Draugijos_steigimasis_resize