Kaip atsirado būtasis dažninis laikas?

Būtąjį dažninį laiką turi tik nedaugelis pasaulio kalbų, viena iš jų – lietuvių. Tai labai jaunas laikas, bet jo atsiradimo istorija dar nėra iki galo paaiškėjusi. Kaip būtasis dažninis laikas atrodė senuosiuose lietuvių tekstuose, kaip jis žymimas tarmėse ir kaip jis galėjo atsirasti – kviečiame apie tai pasikalbėti su doc. dr. Jurgiu Pakeriu. Pranešimo skaidrės.

Renginio pranešėjas: doc. dr. Jurgis Pakerys, Vilniaus universitetas / Vilnius University
Renginio laikas: 2018 m. rugsėjo 13 d., 18:00 val.
Renginio vieta: Theobromine chocolatier, Vokiečių g. 18A, Vilnius
Renginys nemokamas.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.