Bendrosios Europos pirkimo pardavimo teisės autonomija Lietuvoje

2013-04-01 11:01

Privatinės teisės vienodinimo srityje „autonomija“ turi specializuotą prasmę. Visi teisės vienodinimo instrumentai tikisi būti autonominiais, kad juos interpretuojant ir taikant kuo mažiau būtų krypstama į nacionalinį deunifikuojantį supratimą. Daugelis reglamente numatytų teisinių konstrukcijų turės būti taikomos savarankiškai, atsietai nuo nacionalinių intsitutų. Tokią autonomiją Lietuva turės suteikti ir Bendrosios Europos pirkimo pardavimo teisės reglamentui, kurį projektuoja Europos Komisija.

Jau dabar reikia ruoštis suteikti tokią autonomiją, nes reglamentas numato ir gana drąsią, bet būtiną inovaciją autoniminio aiškinimo principui – kai kyla klausimai, patenktnatys į reglamento turinį, jie negali būti sprendžiami ieškant atsakymų jokioje nacionalinėje teisėje (1 priedo 4 str. 2 d.).

Būtent šia prasme bendrosios Europos pirkimo pardavimo teisės „automija“ nagrinėjama darbiniame straipsnyje tokiu pat pavadinimu. Straipsnio įžanga gana juokinga, o trečiasis skyrius turėtų būti įdomiausias.