Projekto tematikų pavyzdžiai

2014-02-10 10:59

Įpročių keitimas

Pakeisti savo įpročius yra sunku, net jei labai norima. Kai kada tam trūksta informacijos.  Gal technologijos padėtų žmonėms ar bendruomenėms pakeisti gyvenimo būdą į labiau atitinantį lūkesčius? Įrenginiai galėtų suteikti informacijos kažką primindamos, padedamos suburti bendraminčių grupę. Tačiau, vien informacijos suteikimas nėra pakankamas. Pavyzdžiui, visi žino, kad rūkymas kenkia, tačiau daugelis rūko. Vienam sunku prisiversti keisti įpročius, su bendraminčiais – lengviau. Įpročių keitimas gali reikšti daugiau judėsio, sveikesnę mitybą, rūpestį gyvenama aplinka, bendruomenės aktyvumo skatinimą. Arba naujų kompetencijų įgijimą, pavyzdžiui padėti mokytis naują kalbą, daugiau skaityti, išmokti žaisti šachmatais ir pan.
Tikslas: 
Panaudoti informacinių technologijų galimybes kuriant programą ar paslaugą, kurį padėtų keisti individualius ar bendruomenės įpročius.

Informacijos pateikimas

Šiuolaikinis žmogus nuolat tikrina paštą, socialinius tinklų pranešimus ir naujienų portalus, tikėdamasis nepraleisti svarbių žinių.  Kaip informacinės technologijos galėtų padėti išsirinkti  tik dominančias ir svarbias naujienas? Peržiūrint informacijos srautus žmogus veikia kaip informacijos filtras. Gal tai galėtų atlikti technologijos? Kaip įrenginio darbastalyje apibendrinti įvairių srautų informaciją ir pateikti tik svarbiausią? Ar galėtų įrenginio darbastalio informacija keistis, priklausomai nuo buvimo vietos ir šalia esančių žmonių (pvz. per Bluetooth ryšį fiksuojant šalia esančius asmenis, jiems sutinkant, žinoma)? Dabar darbastalis yra  statinių piktogramų rinkinys. Norint sužinoti esamą informacijos srauto būseną, reikia programą aktyvuoti, kažką joje pasirinkti ir tada pamatyti. Tai nėra efektyvu.
Kitas pavyzdys: kompiuterių klasė.  Norėdamas sekti studentų darbą, dėstytojas vaikšto po klasę ir žiūrėti pro studento petį į jo ekraną. Patogiau būtų matyti visą situaciją dėstytojo kompiuterio darbastalyje .  Ką tuomet reikėtų ten parodyti?
Tikslas: suprojektuoti suasmenintą interaktyvią informacijos lentą (sieniniame ekrane, stacionariame kompiuteryje  ir/arba mobiliajame įrenginyje).

Laikas

Galima įvairiai pavaizduoti laiko tekmę. Sieniniai kalendoriai parodo metų laikus ir ilagalaikius įsipareigojimus, naudotojai  dažnai pažymi  svarbius gimtadienius. Dienynai padeda planuoti artimesnį laiką: dienas ir savaites. Gal galime sukurti labiau suasmenintą laiko pavaizdavimą? Psichologai teigia, kad daugelis žmonių jaučia stresą, nes bijo, kad pamiršta kažką svarbaus.  Vienas galimų patobulinimų: laiko planavimas , atsižvelgiant į savo bioritmus.
Kita tema: žadintuvas, atsižvelgiantis į miego ciklus. Gal galima kitaip pavaizduoti laikrodį? Pavyzdžiui:  QLOCKTWOSleep cycle
Tikslas: suasmeninti laiko planavimą ir pavaizdavimą.