VU TSPMI

doc. dr. Alvido Lukošaičio asmenine svetaine

Dėstomi kursai » Pinigų istorija (PI)

PavadinimasReikšmė
Dalyko sando kodas-
Dalyko sando pavadinimasPinigų istorija
Dėstytojo (-jų) pedagoginis vardas, mokslo laipsnis, vardas ir pavardėDoc. dr. Stasys Kropas
Katedra, centras-
Fakultetas, padalinys-
Dalyko sando lygispirmosios pakopos,(first, second, third cycle), antrosios pakopos, trečiosios pakopos
Semestrasrudens, (1, 3, 5, 7), pavasario, (2, 4, 6, 8)
ECTS kreditai-
VU kreditai-
Auditorinės valandos32
Viso dalyko valandos32
Paskaitų16
Seminarų16
Reikalavimai-
Dėstomoji kalbaLietuvių, anglų
Dalyko sando tikslai ir numatomi gebėjimaiGebėjimas suprasti ir naudoti praktikoje pinigų sistemų ir formų raidos esminius bruožus ir dėsningumus, jų vaidmenį šalių ekonominiame ir visuomeniniame gyvenime.
Dalyko sando turinysKursas apima pinigų sistemų evoliucijos raidą, pirmiausia orientuojantis į Europos patirtį. Pradžioje apžvelgiamos barterio ir pinigų konceptualios teorijos. Jos apima primityviųjų pinigų atsiradimą, perėjimą prie metalinių pinigų, bankų atsiradimą ir jų vaidmens didėjimą. Nagrinėjamas klasikinio aukso standarto atsiradimas, paritetinės sistemos funkcionavimas ir Breton Vudo sistemos žlugimas. Likusi kurso dalis skiriama dabartinės pasaulio pinigų sistemos ir atsakingų institucijų funkcionavimo analizei bei įvairių pinigų režimų, pinigų sistemų krizių priežasčių, pasekmių ir sprendimų būdų vertinimams.
Kurso eigoje taip pat apžvelgiamos tokios temos kaip: karai ir pinigų sistemos, gerovė ir pinigų sistemos, demokratija ir pinigų pasiūlos kontrolė. Kursas baigiamas pinigų sistemų naujovių ir elektroninių pinigų plėtros ir perspektyvų apžvalga.
Pagrindinės literatūros sąrašasDavies, Glyn. A History of money from ancient times to the present day, 3rd. ed. Cardiff: University of Wales Press, 2002. 720p. ISBN 0-7083-1773-1 (hardback), 0-7083-1717-0 (paperback).
McNamara, K. The Currency of Ideas: Monetary Politics in the European
Union. Ithaca, NY: Cornell University Press, 1998.
http://www.ex.ac.uk/~RDavies/arian/money.html
Papildomos literatūros sąrašashttp://www.columbia.edu/~ram15/LBE.htm
Mokymo metodaiPaskaitos, užduočių rengimas, straipsnių santraukų apžvalgų rengimas ir pristatymas, situacijų analizė ir išvadų aptarimas, rašto darbas. Rekomanduojama literatūra gaunama ir apasikeitimas medžiaga per dėstytojo asmeninį puslapį: http://www.kropas.lt
Lankomumo reikalavimaiDalyvavimas užsiėmimuos privalomas. Teigiamam įvertinimui yra būtinas 80 procentų lankomumas.
Atsiskaitymo reikalavimaiAtsiskaitymas – klausimų atsakymas raštu.
Vertinimo būdasDalyvavimas diskusijose ir užduočių atlikimas: 20 procentų, rašto darbas: 40 procentų, galutinis atsiskaitymas raštu: 40 procentų..
Aprobuota katedros-
Patvirtinta Studijų programos komiteto-
Dėmesio!
  • 2007-12-23Mūsų naudojamas tinklalapis yra tarp geriausiųjų akademinės paskirties kategorijoje. Būčiau dėkingas už komentarus, kas padėtų jį tobulinti, atsižvelgiant į vartotojų poreikius. Komentuoti galima adresu: http://www.bestweb.lt/doc._dr._Stasys_Kropas
Dėstomi kursai