VU TSPMI

doc. dr. Alvido Lukošaičio asmenine svetaine

Knygų lentyna

 • Europos dienoraštis
  ,,Arbogasto byla"- tai dviejų žmonių aistros kupino atsitiktinio susitikimo istorija. Vienam šitas susitikimas kainavo gyvybę, kitam- gyvenimą, palaidotą kalėjimo vienutėje. Koks tai gyvenimas, paženklintas mirties šešėlio, kupinas neblėstančio ilgesio ir neišpažįstamos kaltės? knygos kritika
  2027-ieji. Baigėsi Raudonosios, Baltosios ir Pilkosios sumaišties metai. Į Rusiją grįžo viduramžiai. Po Maskvą raudonais kinų gamybos mersedesais važinėja ,,caro tarnai" opričnikai ir žudo visus neįtinkančiuosius carui bei nimfomanei carienei. Nors įsigalėjo moderniosios technologijos, Rusija izoliuota nuo pasaulio, ją supa ,,Didžioji rusų siena". Rusijos elitas jau kalba kiniškai, o liaudis, kad būtų linksmiau gyventi, gali vaistinėse nusipirkti kokaino...Šį romaną galima būtų pavadinti orveliška antiutopija, kurioje Vladimiras Sorokinas apmąsto šiuolaikinės Rusijos padėtį bei jos ateities perspektyvas.
 • Europos pinigai
  Europos pinigai
  Bendraautorė Dr. R. Kropiene. Lietuvos bankas, Vilnius, 2005. 352 p. Knygos turinys
  Knygoje detaliai ir visapusiškai yra nagrinėjami Europos ekonominės ir pinigų sąjungos funkcionavimo instituciniai klausimai. Ši knyga yra 1999 metais išėjusio leidinio „Kelias į pinigų sąjungą“, kurio paskirtis buvo pristatyti naujos valiutos – euro – atsiradimą, tęsinys.
  Knygoje įvertinami nauji veiksniai: Europos Sąjungos bendros valiutos euro 5 metų funkcionavimo patirtis, pinigų sąjungos ryšys su Europos Sąjungos plėtra ir ryšys su tolesnės integracijos procesu, Konstitucijos Europai priėmimo poveikis ir tarptautinės aplinkos, tarptautinės pinigų sistemos pokyčių įtaka ekonominei ir pinigų sąjungai bei jos institucinei tvarkai, pinigų sąjungos politinės ekonomijos problemos, pastaraisiais metais išplėtota ekonominės ir struktūrinės politikos koordinavimo sistema. Daugelis klausimų nagrinėjami per Lietuvos patirties prizmę, analizuojama, kaip euro įvedimas keičia įvairias ekonominės veiklos sritis.
  Knygoje pateikiamas platus naudotų šaltinių sąrašas ir pavardžių rodyklė. Savikontrolės klausimai kiekvieno skyriaus pabaigoje padeda pasitikrinti skaitančiajam ar medžiaga yra gerai suprasta ir įsisavinta. Knygoje taip pat pateikiami elektroninių informacijos šaltinių bei interneto svetainių adresai, padedantys nuolatos sekti tam tikrų klausimų tolesnę raidą po knygos išleidimo. Šį knyga yra pagrindinis vadovėlis autoriaus dėstomam TSPMI kursui „Ekonominė ir pinigų sąjunga“. Galima įsigyti knygyne „Akademinė knyga“ bei Lietuvos banko kasose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
 • Kelias į pinigų sąjungą
  Kelias į pinigų sąjungą
  Lietuvos bankininkystės draudimo ir finansų institutas, Vilnius, 1999, 144 p.Knygos turinys
  Knyga skirta dirbantiems ir studijuojantiems įvairiose institucijose ir šiaip besidomintiems pinigų sistemų integracija į ekonominę ir pinigų sąjungą. Skaitymui galima rasti bibliotekose.
 • Banko tarptautinės operacijos
  Banko tarptautinės operacijos
  Bendraautorius V. Katkus. Lietuvos bankininkystės, draudimo ir finansų institutas, Vilnius, 1997, 178 p. Knygos turinys
  Knygoje nagrinėjamos tarptautinės bankų operacijos, atsirandančios plečiantis tarptautinei prekybai. Pristatoma tarptautinės prekybos reikšmė ir jos pasekmėje atsirandantys tarptautiniai lėšų pervedimai bei pagrindinės tarptautinių banko operacijų rizikos ir jų valdymo būdai. Analizuojamos praktikoje sutinkamos valiutų keitimo operacijų rūšys, valiutų rinkos, o taip pat smulkiai aprašomi tarptautiniai atsiskaitymai akredityvais, aptariamos jų rūšys bei ypatumai. Nemažai vietos skirta ir užsienio prekybos trumpalaikiam ir ilgalaikiam finansavimui. Knygoje pateikta daug konkrečių pavyzdžių iš Lietuvoje susiklėsčiusios praktikos tarptautinių atsiskaitymų srityje. Skaitymui galima rasti bibliotekose.
 • Banko finansų valdymas
  Banko finansų valdymas
  Bendraautoriai: L.Čiapas, G. Šidlauskas, D. Vengraitis. Lietuvos bankininkystės, draudimo ir finansų institutas, Vilnius, 1998, 175 p.Knygos turinys
  Knyga supažindina su šiuolaikiniais bankų finansų vadybos metodais, aptariami banko likvidumo, kapitalo, kaštų, kredito ir palūkanų normų rizikų valdymo pagrindai. Didelis dėmesys skiriamas įvairių rodiklių analizei ir jų praktiniam pritaikymui.
  Knyga parengta ir išleista pagal Europos Sąjungos PHARE bankininkystės neakivaizdinio mokymo programą, dalyvaujant Tarptautiniam Konsorciumui: Belgijos bankų asociacijai, Liuksemburgo bankininkystės mokymo institutui, Vengrijos tarptautiniam bankininkystės mokymo centrui. Skaitymui galima rasti bibliotekose.

Dėmesio!
 • 2007-12-23Mūsų naudojamas tinklalapis yra tarp geriausiųjų akademinės paskirties kategorijoje. Būčiau dėkingas už komentarus, kas padėtų jį tobulinti, atsižvelgiant į vartotojų poreikius. Komentuoti galima adresu: http://www.bestweb.lt/doc._dr._Stasys_Kropas
Dėstomi kursai